Юрій Поправка навчався в “Київському політехнічному інституті”. Працював у Ощадбанку. Був у 2 сотні Самооборони Майдану. Згодом приєднався до “Правого сектору”. Отримав вогнепальне поранення в ногу. У квітні з товаришами відправився до Слов’янська Донецької області збирати інформацію про сепаратистів. Потрапив у полон. 22 квітня спотворене до невпізнання тіло знайшли рибалки в річці Казенний Торець, разом із тілом іще одного Героя Небесної Сотні Володимира Рибака з Горлівки.
Розповідає Ярослава Поправка, мати:
“В мене якось тато Юрій, чоловік Юрій, і Юра получився Юрій. Для всіх він був Юрчиком – Юрчику, Юрчику…
Він займався спортом: і боксом він займався, і… ніколи п’яним не бачила! Не палив, не пив ніколи. За здорове харчування був, здоровий спосіб життя. Мені трохи розказував: “Нащо ти зі шкварками зажарюєш?” (сміється крізь сльози). Ну люблю я смачно поїсти! А він вважав, що то некорисно.
Історія України йому дуже подобалася. Він мріяв, що ось він вивчиться в інституті, потім буде правозахисником, а як піде на пенсію – буде викладати історію десь або у школі, або у вузах. Йому дуже подобалася історія України. Він сказав, що той вчитель – дуже він був принциповий, і він не брав хабарів у студентів, заставляв учитися! І він от дуже поважав таких вчителів, і взагалі принципових людей дуже поважав. Ну… і сам був таким. Принциповим, дуже принциповим.
Старші класи – він ішов з тренування, і компанія хлопчаків гамселила одного хлопчака. Він підійшов ближче, а той – його однокласник. Він вступився. З тим хлопчиком було все нормально, а Юрі око розбили добряче, що він попав у лікарню, в нього був струс мозку.
Він хотів дуже подорожувати. Після Майдану… він сказав: “Мамо, у мене стільки друзів! По всій країні! Ось це все закінчиться, і я буду подорожувати”.
= = =
“Характери гідності” – серія роликів про те, якими герої Майдану були в житті. Це короткі історії про їхнє дитинство, вчинки, стосунки з близькими, мрії та прагнення. Розповіді найближчих родичів покликані нагадати нам про ціну свободи та відповідальність за її збереження. Спільний проект Національного музею Революції Гідності та ГО “Родина Героїв Небесної Сотні”.
Всі випуски доступні на каналі Музею: https://www.youtube.com/watch?v=P5-35ge4Gh0&list=PLC-zkopgZenZrwfyBcYnu3XI1LeG_olBt&t=0s
Музику спеціально для “Характерів гідності” написав і зіграв Роман Коляда.
Ідея та режисура: Дарина Кульчицька.
розгорнути опис
згорнути опис