Володимир Бойків жив у Києві. Керував будівельною фірмою. Захоплювався політикою і футболом. Привозив на Майдан продукти, відвідував Народні віча. В ніч на 19 лютого отримав три вогнепальні поранення.
Розповідає Наталія Бойків, дружина:
“Ми працювали на проекті, і нас запросили далі продовжувати проект уже у Києві, і ми переїхали сюди по роботі, скажімо. 97-ий рік, нам спочатку було дуже важко, тому що ми львів’яни, в Києві – цей хаос, вічно кудись спішиш… Метро, маршрутка… У Львові все якось спокійніше, більш по-галицькому ідеш собі. А тут трохи такий пішов рух. Ну але ми втяглися, і звичайно, Володя казав: “Як добре, що ми у Львові львівські кияни, а у Києві ми київські львів’яни!” (сміється).
Коли Захар пішов до школи, вчителі навіть просили: “Наталю, хай ваш чоловік не приходить до нас до школи!” Тому що він завжди робив зауваження вчителям! Вчителі також хоч і в Києві, українською мовою спілкувалися, але вставляли русизми – там “столова”, “полотенце”… і він завжди на зборах їх виправляв! І казав: “Вчителі! Ви повинні розмовляти українською мовою!” Вони його боялися.
І ще завжди він казав Захарові. У нього була ця фраза така: “Пам’ятай, що ти українець!” І також Захар ішов до школи, він завжди каже: “Захар, пам’ятай, що ти українець!” І Захар нервував, він плакав: “Тату, що ти від мене хочеш?! Не хочуть спілкуватися українською діти!” Він каже: “Ні! Ти пам’ятай, що ти українець!” І звичайно, тоді уже, в 14-му році Захар відчув ціну цієї мови і ціну цієї фрази.
Ну, гарні такі були моменти, звичайно. Він був дуже романтичний, а жінки люблять романтику звичайно, і це вплинуло на наші стосунки. Любив робити сюрпризи. Це були красиві сюрпризи. Ми були у Львові, і вранці він мені приніс гілку з черешнями, і ромашки. І я пам’ятаю ці черешні, ще з такою росою на них, і ці ромашки, і цей його погляд…”
= = =
“Характери гідності” – серія роликів про те, якими герої Майдану були в житті. Це короткі історії про їхнє дитинство, вчинки, стосунки з близькими, мрії та прагнення. Розповіді найближчих родичів покликані нагадати нам про ціну свободи та відповідальність за її збереження. Спільний проект Національного музею Революції Гідності та ГО “Родина Героїв Небесної Сотні”.
Всі випуски доступні на каналі Музею: https://www.youtube.com/watch?v=P5-35ge4Gh0&list=PLC-zkopgZenZrwfyBcYnu3XI1LeG_olBt&t=0s
Музику спеціально для “Характерів гідності” написав і зіграв Роман Коляда.
Ідея та режисура: Дарина Кульчицька.
розгорнути опис
згорнути опис