Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Звичайна справа

Про кіно
Опубліковано: 5 лют. 2021 р.
Підписатися
"Звичайна справа" – дебютний повнометражний ігровий фільм режисера Валентина Васяновича. Стрічку було створено в 2012 році за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Головного героя, спадкового лікаря Толіка, виганяють з роботи за бійку з пацієнтами. Герой вважає цю подію гарним знаком, щоб почати нове життя. Нарешті здійсниться його мрія стати «вільним» поетом, а якщо пощастить – навіть відомим, адже вірші він пише й справді непогані. В цей момент поруч опиняється старий друг Славік, який знає все: в чому сенс життя, як заробити грошей, як стати щасливим. Він втягує героя в низку абсурдних ситуацій, в яких Толік втрачає майже все, що мав. Але саме драматичні ситуації з родиною та пригоди зі Славіком стануть поштовхом до написання дійсно гарних віршів, які потім увійдуть до збірки.

Головні ролі в фільмі виконали актори Тарас Денисенко і Віталій Лінецький.

У 2012 році Валентин Васянович отримав нагороду "Дон Кіхот" від Міжнародної федерації кіноклубів (FICC) на Одеському кінофестивалі та спеціальну відзнаку журі цього ж фестивалю. Стрічку було показано в конкурсі Міжнародного кінофестивалю в Тірані (Албанія) та включено до позаконкурсної програми фестивалю в Кералі (Індія).

Режисер та співавтор сценарію – Валентин Васянович, автори сценарію – Ія Мислицька, Мачей Собещанський, Малгожата Собещанська, оператор-постановник – Юрій Дунай, продюсери – Ія Мислицька, Маріанна Новікова.

Загальний бюджет фільму склав 6 млн 366 тис. 185 грн, з яких 5 млн. 556 тис. 786 грн. є державною фінансовою підтримкою.
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить