Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

До дня пам'яті Героїв Крут: КРУТИ 1918

Про кіно
Опубліковано: 30 січ. 2021 р.
Подивитись фільм "КРУТИ 1918" можна на нашому каналі за посиланням: https://youtu.be/Nu5WHLJYjvY

"Крути 1918" – історична драма режисера Олексія Шапарєва. Стрічка була створена в 2019 році за підтримки Державного агентства України з питань кіно. У фільмі йдеться про бій під Крутами зими 1918 року між молодими військовими-курсантами Української Народної Республіки та військами радянської Червоної гвардії. Створений за реальною історією бою на залізничній станції Крути взимку 1918-го року.

…На тлі доленосних подій в країні двоє братів Андрій і Олекса Савицькі закохуються у прекрасну Софію. Більшовики підступають до Києва, місто наповнене "червоними" агентами. Уряд УНР кидає на боротьбу з ворогом усі боєздатні частини армії, включно з юнкерами і студентами. Чотири сотні юнаків, серед яких Андрій і Олекса, стають проти чотиритисячного добре озброєного війська…

Зйомки фільму стартували 8 вересня 2017 року в Межигір'ї, де відтворені французькі локації стрічки. Протягом осені-зими 2017 були проведені складнопостановочні зйомки — з використанням спец- та піротехнічних ефектів, за участю великої кількості акторів масових сцен, тварин та каскадерів. Основні зйомки тривали протягом жовтня-грудня і знімалися здебільшого у Києві — Софійська площа, Київська фортеця, вулиці міста. Саму станцію Крути, яка розташована в Чернігівській області, знімали у селі Сигнаївка Черкаської області. У зйомках загалом було задіяно близько 1000 акторів і 2000 одиниць зброї. У зйомках батальних сцен брали участь 150 військових Нацгвардії України.

Режисер фільму – Олексій Шапарєв, автор сценарію – Костянтин Коновалов, продюсер – Андрій Корнієнко (студія Good Morning Film). Проєкт фільму став одним із переможців Дев'ятого конкурсного відбору Держкіно в сесії ігрових тематичних фільмів (до 100-річчя проголошення Української Народної Республіки, до 100-ї річниці Бою студентів під Крутами) та отримав 25 млн 941 тис. 335 грн. державної фінансової підтримки при загальній вартості виробництва фільму 51 млн 941 тис. 335 грн.
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить