Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Що вбило динозаврів..? All about Universe. Розмови про Всесвіт з Іваном Крячком. Епізод 23-й...

Цікаве
Опубліковано: 22 берез. 2021 р.
Підписатися
Досі достеменно невідомо, чому вимерли динозаври, але такий фінал існування цих тварин деякі науковці пов’язують із падінням на Землю понад 66 мільйонів років тому небесного тіла. Удар спричинив появу великого кратера й цунамі, а також глобальні пожежі та парниковий ефект, що призвів до тривалого періоду похолодання на всій Землі. Ця подія назавжди змінила історію нашої планети. Окрім динозаврів, які на той час панували на Землі, вимерло 75 відсотків інших тварин і рослин.

В астрономії тривалий час вважали, що Земля тоді зіткнулася із астероїдом Головного поясу, що міститься між Марсом і Юпітером. Але тепер студент Гарвардського університету Амір Сірадж та астроном Аві Леб висунули нову теорію щодо природи та місця походження цього об’єкта.

Науковці вважають, що це був уламок ядра довгоперіодичної комети, яка прийшла з хмари Оорта — сфери із льодяних тіл довкола Сонячної системи.

Планета-гігант Юпітер своєю гравітацією змінила орбіту комети так, що вона пройшла близько повз Сонце. А коли комета опиняється на малій відстані від Сонця (про такі комети кажуть, що вони дряпають Сонце), то на частину ядра, що ближче до світила, діє більша сила тяжіння, ніж на частину, що знаходиться далі. Ядро зазнає руйнування й утворені уламки продовжують рух в міжпланетному просторі. Один із них, як показали Сірадж та Леб, міг вразити Землю.

Науковці зазначають: їхню гіпотезу можна перевірити, вивчаючи докладніше давні кратери на поверхні Землі й навіть Місяця. Ясність можуть внести космічні місії з вивчення комет, а також можливі спостереження за допомогою нових наземних телескопів руйнування ядер довгоперіодичних комет, спричинене припливною силою Сонця.

Підписуйтесь на наш канал!!! Ставте вподобайки!
Підтримайте будь ласка нашу не легку справу:
Privat: 4731 1856 1717 9749
Credit: ESA/Hubble, NASA, ESO, M. Kornmesser
NOVA URANIA ©2021
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить