Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Цікава історія 35. Максим Кривоніс – полковник Богдана Хмельницького. Чи був він шотландцем?

Цікаве
Опубліковано: 25 лют. 2021 р.
Підписатися
Максим Кривоніс – напевно один з найвідоміших полководців Богдана Хмельницького і людина, авторитет якої майже не поступався гетьманському. І хоча він провоював менше року проти Речі Посполитої, але залишив такий глибокий слід в історичній пам’яті обох народів, який не витерти ніяким цензорам. Сьогодні ми поговоримо про його звитяги та походження, яке викликає більше запитань, ніж відповідей. І відповімо на найбільш інтригуюче з них – чи справді він був шотландцем?

Матеріали до відео:

Л. Винар «Питання походження полковника Максима Кривоноса» / https://shron1.chtyvo.org.ua/Vynar_Liubomyr/Pytannia_pokhodzhennia_Polkovnyka_Maksyma_Kryvonosa.pdf?

В. Кривошея «Козацька еліта Гетьманщини» / https://web.archive.org/web/20110927055018/http://www.memory.gov.ua/data/upload/publication/main/ua/1476/krivosheya_51.pdf

Ю Мицик, Т. Таїрова-Яковлева «До історії родини Максима Кривоноса» / https://shron3.chtyvo.org.ua/Mytsyk_Yurii/Do_istorii_rodyny_Maksyma_Kryvonosa.pdf?

Г. Соловйова «Діяльність полковника Максима Кривоноса в листах папських нунціїв» / http://dspace.nbuv.gov.ua/bitstream/handle/123456789/71284/05-Solovyova.pdf?sequence=1

Д. Наливайко «Очима Заходу: Рецепція України в Західній Європі XI-XVIII ст..» / http://litopys.org.ua/ochyma/ochrus.htm
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить