Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Черкаси. До Дня спротиву окупації Криму та Севастополя

Про кіно
Опубліковано: 27 лют. 2021 р.
Підписатися
Дивитись за посиланнями: https://megogo.net/ua/view/4674745-cherkasi.html, https://sweet.tv/movie/19185-cherkasi, https://oll.tv/uk/films/570046-cherkassy, https://1plus1.video/cherkasy, https://takflix.com/films/cherkasy.

Воєнна драма Тимура Ященка «Черкаси» заснована на реальних подіях у Криму навесні 2014 року, коли однойменний морський тральщик, що був заблокований російськими військами в бухті озера Донузлав під час анексії Криму, три тижні чинив опір ворогу і став єдиним із 9-ти українських кораблів, що не спустив державний прапор. Стрічку створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Мишко та Лев, хлопці з українського села, з різних причин опиняються на воєнному кораблі ВМС України «Черкаси», дислокованому в порту кримського озера Донузлав, під час подій на Майдані 2014 року. Коли екіпаж тральщика «Черкаси» проходить навчання, президент Янукович втікає з України, Крим захоплюють «зелені чоловічки» і починається окупація Кримського півострову. Корабель повертається на базу, але порт вже втрачений. Тральщик «Черкаси», разом з іншими кораблями українського флоту, заблокований в озері Донузлав – шлях до моря перекритий затопленими судами. Українські кораблі здаються один за одним, лише екіпаж «Черкас» чинить опір і продовжує відважну боротьбу з ворогом.

Стрічка створювалась у співпраці з українськими військовими, деякі сцени фільмували під час навчань ВМС України. Замість тральщика «Черкаси», який Росія так і не віддала Україні, для зйомок було використано схожий за силуетом та розміром буксир українського флоту «Корець». Військовим консультантом стрічки став Юрій Федаш, справжній командир тральщика «Черкаси». Сцени проросійських виступів у Криму фільмували в Одесі.

Українська та міжнародна прем'єра фестивальної версії стрічки відбулася 16 липня 2019 року на OIFF 2019, де фільм змагався у секції «Національні фільми — повнометражні». 15 жовтня відбулася міжнародна прем'єра фільму на WFF 2019, де фільм змагався у головному конкурсі.

Режисер стрічки – Тимур Ященко, автори сценарію – Тимур Ященко та Роберт Квільман, продюсери – Ірина Клименко та Марта Лотиш. Фільм створено у співпраці кінокомпаній "MKK ФІЛЬМ СЕРВІС" (Україна) та "Інтер медіа" (Польща). Стрічка отримала 17 млн 312 тис. 342 грн. державної фінансової підтримки при загальному бюджеті в 39 млн 774 тис. 32 грн.
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить