1651 рік. Напередодні битви під Берестечком. Козацька визвольна війна.
В Дубно їде зі своїм військом та трьома синами Охрім Макуха, сподвижник Богдана Хмельницького. Саме старший син Охріма Макухи, Назар, закохається у доньку коменданта Дубенського замку і перейде на сторону польської шляхти. Козаки викрадуть сина-зрадника й доставлять його батькові. Назар стане перед судом батька і буде ним же і убитий. Ця історія нічого вам не нагадує? Саме так, дуже схоже на повість Миколи Гоголя «Тарас Бульба».
Тара́с Бу́льба» — повість письменника Миколи Васильовича Гоголя з циклу повістей «Миргород». Найдовша з повістей письменника. Центральними дійовими особами твору є запорозькі козаки, а місцем дії — Україна першої половини 17 століття. Головний герой — козацький полковник Тарас Бульба.
Перша редакція повісті була опублікована в циклі «Миргород» 1835 року. Друга, перероблена редакція, вийшла 1842 року. Саме друга редакція отримала позитивні оцінки російських літераторів. В першій редакції, на відміну від другої редакції твору, немає прославляння російського царя, відсутнє художнє описування запорізьких козаків, як прихильників Росії та російськості, та відсутнє їхнє бажання приєднатися до Росії.
Автор та художник - Юрій Журавель
розгорнути опис
згорнути опис